Lounea Tampere

Tampereella olemme toimineet paikallisena ICT- ja tulostusratkaisuiden tarjoajana vuodesta 2013 lähtien Oy Canorama Ab:na aina vuoteen 2020, jolloin liityimme osaksi Lounea-konsernia ja yritysnimemme muuttui Lounea Yritysratkaisut Oy:ksi. Paikallisesta yrityksestä on vuosien aikana kasvanut valtakunnallinen digitaalisten palveluiden toimija. Tarjoamme asiakkaillemme täyden palvelun aina tarpeiden kartoituksesta ylläpitoon.

 

Tarjoamme yrityksellesi:

Yhteystiedot yritysasiakkaille

Haarlankatu 4 E 3krs., 33230 Tampere

Avoinna sopimuksen mukaan.

 

Puhelin

0207 681 200

Sähköpostit

Myynti: myynti.tampere@lounea.fi

IT-Tuki: it.tampere@lounea.fi

Huoltokutsu: huolto@lounea.fi

 

 

Service Desk

Etätuki arkisin klo 8.00-17.00

puh. 020 1122 699

servicedesk@lounea.fi

Teitä palvelevat

Toni Vuohelainen
Toni Vuohelainen
Aluepäällikkö
Puhelinnumero
050 422 1454
Sähköposti
toni.vuohelainen@lounea.fi
Sami Mänty
Sami Mänty
Asiakkuuspäällikkö
Puhelinnumero
045 667 0505
Sähköposti
sami.manty@lounea.fi
Jani Virtanen
Jani Virtanen
Palvelupäällikkö, IT-palvelut
Puhelinnumero
040 038 9745
Sähköposti
Jani.virtanen@lounea.fi
Timo sahi
Timo Sahi
Palvelupäällikkö, IT-arkkitehtitiimi
Puhelinnumero
040 705 7580
Sähköposti
timo.sahi@lounea.fi
Elias Viljanen
Elias Viljanen
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.tampere@lounea.fi
Mikael Mäkelä
Mikael Mäkelä
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.tampere@lounea.fi
Tomi Sallinen
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.tampere@lounea.fi
Olli Henttonen
Olli Henttonen
IT-arkkitehti
Tapio Minkkinen
Tapio Minkkinen
Palvelupäällikkö, tulostus- ja tiedonhallintapalvelut
Sähköposti
tapio.minkkinen@lounea.fi
Annemari Kumpula
Annemari Kumpula
Palveluvastaava
Sähköposti
hallinto@lounea.fi
Taina Väyrynen
Taina Väyrynen
Palveluvastaava
Sähköposti
hallinto@lounea.fi
Sari Paavilainen
Sari Paavilainen
Markkinointikoordinaattori
Puhelinnumero
040 775 5357
Sähköposti
sari.paavilainen@lounea.fi
Juho Tynkkinen
Juho Tynkkinen
Palvelujohtaja, tulostus- ja tiedonhallintapalvelut
Puhelinnumero
0400 720 710
Sähköposti
juho.tynkkinen@lounea.fi
Mattias Björkqvist
Mattias Björkqvist
Palvelujohtaja, IT-palvelut
Puhelinnumero
040 023 7710
Sähköposti
mattias.bjorkqvist@lounea.fi
Katri Niskanen
Katri Niskanen
Palvelukeskuspäällikkö
Puhelinnumero
0400 286 796
Sähköposti
katri.niskanen@lounea.fi
Terhi Nygård
Terhi Nygård
HR-asiantuntija
Puhelinnumero
040 6260506
Sähköposti
terhi.nygard@lounea.fi

Liiketoiminnan johto

Jari Toivola Lounea
Jari Toivola
toimitusjohtaja, Lounea Yritysratkaisut Oy
Puhelinnumero
029 707 0101
Sähköposti
jari.toivola@lounea.fi