Kokkolan henkilöstö

Lounea Kokkola

Kokkolassa olemme toimineet paikallisena ICT- ja tulostusratkaisuiden tarjoajana vuodesta 1993 lähtien Oy Canorama Ab:na aina vuoteen 2020, jolloin liityimme osaksi Lounea-konsernia ja yritysnimemme muuttui Lounea Yritysratkaisut Oy:ksi. Paikallisesta yrityksestä on vuosien aikana kasvanut valtakunnallinen digitaalisten palveluiden toimija. Tarjoamme asiakkaillemme täyden palvelun aina tarpeiden kartoituksesta ylläpitoon. Kokkolassa sijaitsee myös Lounean keskusvarasto, joka takaa asiakkaillemme nopeat tavarantoimitukset.

Tarjoamme yrityksellesi:

Yhteystiedot yritysasiakkaille Kokkola

Rantakatu 16, 67100 Kokkola

Arkisin / På vardagarna 8.00 - 16.00

 

Puhelin

020 768 1200

Sähköpostit

Myynti: myynti.kokkola@lounea.fi

IT-Tuki: it.kokkola@lounea.fi

Huoltokutsu: huolto@lounea.fi

 

Keskusvarasto


Höyläämönkatu 3, 67100 Kokkola

puh. 0207 681 200

varasto@lounea.fi

Keskusvarastossa ei ole asiakaspalvelupistettä

Teitä palvelevat

Kimmo Vesa
Kimmo Vesa
Aluepäällikkö
Puhelinnumero
040 715 0181
Sähköposti
kimmo.vesa@lounea.fi
Heikki Välikangas
Heikki Välikangas
Asiakkuuspäällikkö
Puhelinnumero
044 276 7912
Sähköposti
heikki.valikangas@lounea.fi
Timo Kainu
Timo Kainu
Asiakkuuspäällikkö
Puhelinnumero
040 077 1528
Sähköposti
timo.kainu@lounea.fi
Joni Lillbroända
Joni Lillbroända
Päällikkö, ICT-asiantuntijat
Puhelinnumero
040 664 3705
Sähköposti
joni.lillbroanda@lounea.fi
Erik Saloheimo
Erik Saloheimo
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Ville Hylkilä
Ville Hylkilä
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Kalle Hagman
Kalle Hagman
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Henri Utter
Henri Utter
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Toni Tiitto
Toni Tiitto
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Martin Nygård
Martin Nygård
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Teemu peltola
Teemu Peltola
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
santeri salo
Santeri Salo
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Juha Tanttinen
Juha Tanttinen
Tekninen asiantuntija
Sähköposti
huolto@lounea.fi
Juha Rannisto
Juha Rannisto
Tekninen asiantuntija
Sähköposti
huolto@lounea.fi
Bence Nagy
Bence Nagy
Tekninen asiantuntija
Sähköposti
huolto@lounea.fi
Juho Tynkkinen
Juho Tynkkinen
Palvelujohtaja, tulostus- ja tiedonhallintapalvelut
Puhelinnumero
0400 720 710
Sähköposti
juho.tynkkinen@lounea.fi
Tapio Minkkinen
Tapio Minkkinen
Palvelupäällikkö, tulostus- ja tiedonhallintapalvelut
Puhelinnumero
044 276 7911
Sähköposti
tapio.minkkinen@lounea.fi
Mikko Komi
Mikko Komi
Palvelujohtaja, IT
Puhelinnumero
029 7070 121
Sähköposti
mikko.komi@lounea.fi
Mattias Björkqvist
Mattias Björkqvist
Kehitysjohtaja
Puhelinnumero
040 023 7710
Sähköposti
mattias.bjorkqvist@lounea.fi
Markku Ylitalo
Markku Ylitalo
Kehityspäällikkö
Puhelinnumero
040 076 3253
Sähköposti
markku.ylitalo@lounea.fi
Katri Niskanen
Katri Niskanen
Päällikkö, laitetoimitukset
Puhelinnumero
0400 286 790
Sähköposti
katri.niskanen@lounea.fi
Jarkko Männikkö
Jarkko Männikkö
Palveluvastaava
Sähköposti
jarkko.mannikko@lounea.fi
Pauliina Lekberg Lounea
Pauliina Lekberg
Markkinointipäällikkö, yritysasiakkaat
Puhelinnumero
029 7070 605
Sähköposti
pauliina.lekberg@lounea.fi
Sari Paavilainen
Sari Paavilainen
Markkinointikoordinaattori
Puhelinnumero
040 775 5357
Sähköposti
sari.paavilainen@lounea.fi
Terhi Nygård
Terhi Nygård
HR-asiantuntija
Puhelinnumero
040 6260506
Sähköposti
terhi.nygard@lounea.fi

Liiketoiminnan johto

Jari Toivola Lounea
Jari Toivola
Toimitusjohtaja, Lounea Yritysratkaisut Oy
Puhelinnumero
029 707 0101
Sähköposti
jari.toivola@lounea.fi
Julius Lindholm
Julius Lindholm
Liiketoimintajohtaja
Puhelinnumero
044 745 0572
Sähköposti
julius.lindholm@lounea.fi