Kokkolan henkilöstö

Lounea Kokkola

Kokkolassa olemme toimineet paikallisena ICT- ja tulostusratkaisuiden tarjoajana vuodesta 1993 lähtien Oy Canorama Ab:na aina vuoteen 2020, jolloin liityimme osaksi Lounea-konsernia ja yritysnimemme muuttui Lounea Yritysratkaisut Oy:ksi. Paikallisesta yrityksestä on vuosien aikana kasvanut valtakunnallinen digitaalisten palveluiden toimija. Tarjoamme asiakkaillemme täyden palvelun aina tarpeiden kartoituksesta ylläpitoon. Kokkolassa sijaitsee myös Lounean keskusvarasto, joka takaa asiakkaillemme nopeat tavarantoimitukset.

Tarjoamme yrityksellesi:

Yhteystiedot yritysasiakkaille Kokkola

Rantakatu 16, 67100 Kokkola

Arkisin / På vardagarna 8.00 - 16.00

 

Puhelin

020 768 1200

Sähköpostit

Myynti: myynti.kokkola@lounea.fi

IT-Tuki: it.kokkola@lounea.fi

Huoltokutsu: huolto@lounea.fi

 

Keskusvarasto
Höyläämönkatu 3, 67100 Kokkola

Keskusvarastossa ei ole asiakaspalvelupistettä.

Teitä palvelevat

Kimmo Vesa
Kimmo Vesa
Aluepäällikkö
Puhelinnumero
040 715 0181
Sähköposti
kimmo.vesa@lounea.fi
Heikki Välikangas
Heikki Välikangas
Asiakkuuspäällikkö
Puhelinnumero
044 276 7912
Sähköposti
heikki.valikangas@lounea.fi
Timo Kainu
Timo Kainu
Asiakkuuspäällikkö
Puhelinnumero
040 077 1528
Sähköposti
timo.kainu@lounea.fi
Kalle Hagman
Kalle Hagman
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Erik Saloheimo
Erik Saloheimo
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Ville Hylkilä
Ville Hylkilä
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Joni Lillbroända
Joni Lillbroända
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Henri Utter
Henri Utter
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Toni Tiitto
Toni Tiitto
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Martin Nygård
Martin Nygård
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Teemu peltola
Teemu Peltola
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.kokkola@lounea.fi
Bence Nagy
Bence Nagy
Tekninen asiantuntija
Sähköposti
huolto@lounea.fi
Juha Tanttinen
Juha Tanttinen
Tekninen asiantuntija
Sähköposti
huolto@lounea.fi
Juha Rannisto
Juha Rannisto
Tekninen asiantuntija
Sähköposti
huolto@lounea.fi
Juho Tynkkinen
Juho Tynkkinen
Palvelujohtaja, tulostus- ja tiedonhallintapalvelut
Puhelinnumero
0400 720 710
Sähköposti
juho.tynkkinen@lounea.fi
Tapio Minkkinen
Tapio Minkkinen
Palvelupäällikkö, tulostus- ja tiedonhallintapalvelut
Puhelinnumero
044 276 7911
Sähköposti
tapio.minkkinen@lounea.fi
Mattias Björkqvist
Mattias Björkqvist
Palvelujohtaja, IT-palvelut
Puhelinnumero
040 023 7710
Sähköposti
mattias.bjorkqvist@lounea.fi
Katri Niskanen
Katri Niskanen
Palvelukeskuspäällikkö
Puhelinnumero
0400 286 796
Sähköposti
katri.niskanen@lounea.fi
Jarkko Männikkö
Jarkko Männikkö
Palveluvastaava
Sähköposti
jarkko.mannikko@lounea.fi
Sari Paavilainen
Sari Paavilainen
Markkinointikoordinaattori
Puhelinnumero
040 775 5357
Sähköposti
sari.paavilainen@lounea.fi
Terhi Nygård
Terhi Nygård
HR-asiantuntija
Puhelinnumero
040 6260506
Sähköposti
terhi.nygard@lounea.fi

Liiketoiminnan johto

Julius Lindholm
Julius Lindholm
Liiketoimintajohtaja
Puhelinnumero
044 745 0572
Sähköposti
julius.lindholm@lounea.fi