Mistä aiheesta etsit tietoa?

EtusivuLounea Oy:n varsinainen yhtiökokous järjestetään 21.5.2024

Lounea Oy:n varsinainen yhtiökokous järjestetään 21.5.2024

Lehdistötiedote

Omistajatiedote

PR

Suomi

Uutiset

Yksityisille

Yrityksille

Osakkeenomistajat voivat itse tai asiamiehensä välityksellä seurata yhtiökokousta etäyhteyden kautta ja käyttää oikeuksiaan äänestämällä ennakkoon sekä esittämällä ennakkoon vastaehdotuksia ja kysymyksiä. 

Osakkeenomistajan, joka on äänestänyt ennakkoon, ei siis tarvitse saapua kokouspaikalle (Lounea, Tehdaskatu 6, 4. kerros, Salo) eikä seurata kokousta verkkolähetyksen kautta, koska hänen antamansa ennakkoäänet otetaan huomioon yhtiökokouksessa käsiteltävän asian ääntenlaskennassa jo ennakkoäänestämisen kautta.

Osakkeenomistajat, jotka ovat ilmoittautuneet yhtiökokoukseen, voivat seurata yhtiökokousta suorana verkkolähetyksenä. Verkkolähetyksen seuraamista ei kuitenkaan katsota osallistumiseksi yhtiökokoukseen. Etäyhteyden kautta voi esittää kysymyksiä mutta etäyhteyden kautta ei voi äänestää.

Lisätiedot ja yhtiökokouksen aineistot