Lounea Seinäjoki

Seinäjoella olemme toimineet paikallisena ICT- ja tulostusratkaisuiden tarjoajana vuodesta 2003 lähtien Oy Canorama Ab:na aina vuoteen 2020, jolloin liityimme osaksi Lounea-konsernia ja yritysnimemme muuttui Lounea Yritysratkaisut Oy:ksi. Paikallisesta yrityksestä on vuosien aikana kasvanut valtakunnallinen digitaalisten palveluiden toimija. Tarjoamme asiakkaillemme täyden palvelun aina tarpeiden kartoituksesta ylläpitoon.

 

Tarjoamme yrityksellesi:

Yhteystiedot yritysasiakkaille

Tuottajantie 29, 60100 Seinäjoki

Arkisin 8-16

puh. 0207 681 200

 

Kiinnostaako valokuitu?

Kuluttaja-asiakaspalvelu puh. 0800 30300

 

Sähköpostit

Myynti: myynti.seinajoki@lounea.fi

IT-Tuki: it.seinajoki@lounea.fi

Huoltokutsu: huolto@lounea.fi

 

 

Service Desk

Etätuki arkisin klo 8.00-17.00

puh. 020 1122 699

servicedesk@lounea.fi

Teitä palvelevat

Matti Heinonen
Matti Heinonen
Asiakkuuspäällikkö
Puhelinnumero
040 539 3218
Sähköposti
matti.heinonen@lounea.fi
Mikko Lassila
Mikko Lassila
Asiakkuuspäällikkö
Puhelinnumero
0500 564 625
Sähköposti
mikko.lassila@lounea.fi
Eetu Huhtala
Eetu Huhtala
Järjestelmäasiantuntija
Tuomas lahti
Tuomas Lahti
Järjestelmäasiantuntija
Pekka Kallio-Kujala
Pekka Kallio-Kujala
Tekninen asiantuntija
Sähköposti
huolto@lounea.fi
Veli-Pekka Lahdenperä
Veli-Pekka Lahdenperä
Tekninen asiantuntija
Sähköposti
huolto@lounea.fi
Timo Viitamäki
Timo Viitamäki
Tekninen asiantuntija
Sähköposti
huolto@lounea.fi
teemu niemi
Teemu Niemi
Tekninen asiantuntija
Sähköposti
huolto@lounea.fi
Johanna Alanen
Johanna Alanen
Palveluvastaava
Sähköposti
hallinto@lounea.fi
Annika Talonen
Annika Talonen
Palveluvastaava
Juho Tynkkinen
Juho Tynkkinen
Palvelujohtaja, tulostus- ja tiedonhallintapalvelut
Puhelinnumero
0400 720 710
Sähköposti
juho.tynkkinen@lounea.fi
Tapio Minkkinen
Tapio Minkkinen
Palvelupäällikkö, tulostus- ja tiedonhallintapalvelut
Puhelinnumero
044 276 7911
Sähköposti
tapio.minkkinen@lounea.fi
Mikko Komi
Mikko Komi
Palvelujohtaja, IT
Puhelinnumero
029 7070 121
Sähköposti
mikko.komi@lounea.fi
Mattias Björkqvist
Mattias Björkqvist
Kehitysjohtaja
Puhelinnumero
040 023 7710
Sähköposti
mattias.bjorkqvist@lounea.fi
Markku Ylitalo
Markku Ylitalo
Kehityspäällikkö
Puhelinnumero
040 076 3253
Sähköposti
markku.ylitalo@lounea.fi
Pauliina Lekberg Lounea
Pauliina Lekberg
Markkinointipäällikkö, yritysasiakkaat
Puhelinnumero
029 7070 605
Sähköposti
pauliina.lekberg@lounea.fi
Sari Paavilainen
Sari Paavilainen
Markkinointikoordinaattori
Puhelinnumero
040 775 5357
Sähköposti
sari.paavilainen@lounea.fi
Terhi Nygård
Terhi Nygård
HR-asiantuntija
Puhelinnumero
040 6260506
Sähköposti
terhi.nygard@lounea.fi

Liiketoiminnan johto

Jari Toivola Lounea
Jari Toivola
Toimitusjohtaja, Lounea Yritysratkaisut Oy
Puhelinnumero
029 707 0101
Sähköposti
jari.toivola@lounea.fi
Julius Lindholm
Julius Lindholm
Liiketoimintajohtaja
Puhelinnumero
044 745 0572
Sähköposti
julius.lindholm@lounea.fi