Lounea Helsinki

Helsingissä olemme toimineet paikallisena ICT- ja tulostusratkaisuiden tarjoajana vuodesta 2015 lähtien Oy Canorama Ab:na aina vuoteen 2020, jolloin liityimme osaksi Lounea-konsernia ja yritysnimemme muuttui Lounea Yritysratkaisut Oy:ksi. Paikallisesta yrityksestä on vuosien aikana kasvanut valtakunnallinen digitaalisten palveluiden toimija. Tarjoamme asiakkaillemme täyden palvelun aina tarpeiden kartoituksesta ylläpitoon.

 

Tarjoamme yrityksellesi:

Yhteystiedot yritysasiakkaille

Lauttasaarentie 15, 00200 Helsinki

Avoinna sopimuksen mukaan

Puhelin

020 768 1200

Sähköpostit

Myynti: myynti.helsinki@lounea.fi
IT-Tuki: it.helsinki@lounea.fi
Huoltokutsu: huolto@lounea.fi 

 

Service Desk

Etätuki arkisin klo 8.00-17.00

puh. 020 1122 699

servicedesk@lounea.fi

 

Teitä palvelevat

Toni Vuohelainen
Toni Vuohelainen
Liiketoimintajohtaja
Puhelinnumero
050 422 1454
Sähköposti
toni.vuohelainen@lounea.fi
Aleksi Pollari
Aleksi Pollari
Asiakkuuspäällikkö
Puhelinnumero
040 7516 026
Sähköposti
aleksi.pollari@lounea.fi
Joonas Gumberg
Joonas Gumberg
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.helsinki@lounea.fi
Mika Vehosalmi
Mika Vehosalmi
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.helsinki@lounea.fi
Tomi Laigren
Tomi Laigren
Järjestelmäasiantuntija
Sähköposti
it.helsinki@lounea.fi
Juho Tynkkinen
Juho Tynkkinen
Palvelujohtaja, tulostus- ja tiedonhallintapalvelut
Puhelinnumero
0400 720 710
Sähköposti
juho.tynkkinen@lounea.fi
Tapio Minkkinen
Tapio Minkkinen
Palvelupäällikkö, tulostus- ja tiedonhallintapalvelut
Puhelinnumero
044 276 7911
Sähköposti
tapio.minkkinen@lounea.fi
Mikko Komi
Mikko Komi
Palvelujohtaja, IT
Puhelinnumero
029 7070 121
Sähköposti
mikko.komi@lounea.fi
Mattias Björkqvist
Mattias Björkqvist
Kehitysjohtaja
Puhelinnumero
040 023 7710
Sähköposti
mattias.bjorkqvist@lounea.fi
Markku Ylitalo
Markku Ylitalo
Kehityspäällikkö
Puhelinnumero
040 076 3253
Sähköposti
markku.ylitalo@lounea.fi
Pauliina Lekberg Lounea
Pauliina Lekberg
Markkinointipäällikkö, yritysasiakkaat
Puhelinnumero
029 7070 605
Sähköposti
pauliina.lekberg@lounea.fi
Sari Paavilainen
Sari Paavilainen
Markkinointikoordinaattori
Puhelinnumero
040 775 5357
Sähköposti
sari.paavilainen@lounea.fi
Terhi Nygård
Terhi Nygård
HR-asiantuntija
Puhelinnumero
040 6260506
Sähköposti
terhi.nygard@lounea.fi

Liiketoiminnan johto

Jari Toivola Lounea
Jari Toivola
Toimitusjohtaja, Lounea Yritysratkaisut Oy
Puhelinnumero
029 707 0101
Sähköposti
jari.toivola@lounea.fi
Toni Vuohelainen
Toni Vuohelainen
Liiketoimintajohtaja
Puhelinnumero
050 422 1454
Sähköposti
toni.vuohelainen@lounea.fi